دسته بندی مقالات سایت

شبکه های اجتماعی

اطلاع از جدیدترین رویدادها

به کانال تلگرام ما بپیوندید

Trident Z سریع‌ترین حافظه جهان با کمترین زمان تاخیر

شرکت جی ‌اسکیل به تازگی از سریع‌ترین حافظه DDR4 حال حاضر جهان ویژه کامپیوترهای خانگی رونمایی کرد. این حافظه که Trident Z نام داشته و از ولتاژ 1.5 ولت و فرکانس 4600 مگاهرتز استفاده می‌کند ایده‌آل‌ترین حافظه‌ ساخته شده برای پردازنده‌های سری Kaby Lake-X به شمار می‌رود.

جی‌اسکیل که در زمینه طراحی و رکوردشکنی در حوزه حافظه‌های کامپیوتری معروف است اکنون موفق شده است سریع‌ترین حافظه جهان را با کمترین زمان تاخیر عرضه کند.

این حافظه جدید قرار است در بسته‌های دوتایی و حداکثر تا ظرفیت 16 گیگابایت و به صورت دو کاناله در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد. حافظه‌هایی که برای به‌کارگیری در سامانه‌های مبتنی بر کپی لیک ایکس طراحی شده است. این حافظه‌ها از اواخر سپتامبر برابر با اوایل مهرماه به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.

 

این حافظه‌ها در دو طرح بدنه آلومینیومی نقره‌ای که با یک نوار سفید پوشانده شده و بدنه آلومینومی که با نوار مشکی پوشانده شده طراحی شده‌اند. هر دو مدل با حداکثر ظرفیت 16 گیگابایت عرضه می‌شوند. هر یک از ماژول‌های 8 گیگابایتی به گونه‌ای پیکربندی شده‌اند که در فرکانس 4600 مگاهرتز کار ‌کنند.

جی‌اسکیل آزمایش پایداری حافظه را با پردازنده Core i7-7740X و مادربرد ASrock X299 OC که ایده‌آل‌ترین مادربرد برای اورکلاک کردن تراشه‌های Core-X است انجام داده و نتایج آن‌را منتشر کرده است.

 

البته جی‌اسکیل اعلام کرده که موفق شده است به فرکانس کاری 5.5 گیگاهرتز برای حافظه‌ها دست پیدا کند، اما به لحاظ فنی هنوز چند مشکل کوچک به ویژه در زمینه پایداری وجود دارند که باید برطرف شوند. اما این شرکت وعده داده است در آینده نزدیک از سری تریدنت زد، حافظه‌هایی با فرکانس 4800 مگاهرتز را روانه بازار کند.

 

حافظه‌های DDR4-4600 به شکل استاندارد از ولتاژ 1.5 ولت استفاده می‌کنند که 25 درصد فراتر از ولتاژ استانداری است که امروزه حافظه‌های DDR4 از آن استفاده می‌کنند. همچنین لازم به ذکر است که این حافظه‌ها با کمترین زمان تاخیر CL19 (CL19 23-23-43) تولید شده‌اند. جی‌اسکیل اعلام کرده است بر روند آماده‌سازی ماژول‌ها نظارت مستقیم داشته و از با کیفیت‌ترین مدارهای مجتمع سامسونگ سری B-die در ساخت آن‌ها استفاده کرده است. با این حساب باید در انتظار با کیفیت‌ترین کیت‌های حافظه‌ باشیم.

---------------------------22/06/1396

آخرین رویداد ها